Psychologiczna pomoc Relacji w Rodzinie

Rodzina to przestrzeń, w której dziecko doświadcza pierwszych najważniejszych uczuć. Wiemy, jak ważny jest prawidłowy rozwój dziecka i całej rodziny. Diagnozujemy, wspieramy i uczymy nowych umiejętności. Zapoznaj się z naszą ofertą.

rodzina

Diagnoza psychologiczna

Profesjonalne wywiady diagnostyczne.

Konsultacje indywidualne

Każdą rodzinę traktujemy indywidualnie.

Zajęcia dla dzieci i młodzieży

rozwojowe z elementami psychoedukacji.

DIAGNOZA PSYCHOLOGICZNA

Wykonujemy profesjonalną diagnozę psychologiczną opartą na kompleksowym wywiadzie diagnostycznym, obserwacji oraz metodach psychometrycznych (testy psychologiczne). Prowadzimy diagnozę i terapię w obszarach rozwoju poznawczego, emocjonalnego i społecznego. Diagnoza służy poznaniu dziecka, jego możliwości rozwoju, zachowań, specyfiki trudności w funkcjonowaniu szkolnym, osobniczym, w relacjach rodzinnych, czy rówieśniczych. Na pierwsze spotkanie zapraszamy tylko rodziców, kolejne spotkania odbywają się z dzieckiem. Pierwsza rozmowa trwa ok. 50 minut. Czas trwania kolejnych spotkań uzależniony jest od wybranych metod diagnostycznych proponowanych przez psychologa. Kompletna diagnoza trwa ok. 4 spotkań. Na ostatnim przekazujemy informację zwrotną oraz plan diagnostyczno-terapeutyczny.

Nie prowadzimy poradni psychologiczno-pedagogicznej wobec tego, nie wydajemy orzeczeń uznawanych przez instytucje oświatowe

Zachęcamy rodziców do skorzystania z bezpłatnej diagnozy w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Mielcu.

KONSULTACJE INDYWIDUALNE DLA RODZICÓW

Zapraszamy rodziców na spotkania z psychologiem terapeutą. Bycie rodzicem to codzienne zmaganie z trudnymi sytuacjami życiowymi i rodzinnymi. Zapraszamy szczególnie tych rodziców, których dzieci potrzebują więcej uwagi i zaangażowania oraz tych, którzy potrzebują szybkich rozwiązań. Każdą sytuację rodzinną traktujemy indywidualnie z pełnym poszanowaniem i zachowaniem wszelkich etycznych standardów.

Ilość spotkań wg potrzeb, czas trwania: sesja 50 minut.

ZAJĘCIA OGÓLNOROZWOJOWE DLA DZIECI

roponujemy zajęcia rozwojowe z elementami psychoedukacji dla dzieci i młodzieży. Zajęcia są skierowane do wszystkich dzieci, szczególnie tych, których rodzice widzą potrzebę wsparcia w rozwoju swoich pociech. Zarówno maluchy jak i starszaki uczą się na spotkaniach radzić sobie z trudnościami i emocjami, poznają nowe wzorce zachowań, rozładowują napięcia i uwrażliwiają się na potrzeby innych. Tutaj można rozładować energię, porządnie się zmęczyć, nauczyć się życia i dobrze odpocząć.

Grupy od 10 do 15 osób, 50 minut.

TERAPIA PSYCHOLOGICZNA DZIECI

Terapia psychologiczna prowadzona przez psychologa terapeutę według zaleceń lekarza psychiatry, opinii/ orzeczenia poradni psychologiczno-pedagogicznej bądź planu diagnostyczno-terapeutycznego sporządzonego w naszej pracowni. Metody terapeutyczne są dobierane indywidualnie na podstawie konsultacji z rodzicami oraz diagnozy. Ilość i harmonogram spotkań oraz ich cel terapeutyczny ustalane indywidualnie według potrzeb.

Czas trwania sesji 50 minut.

WARSZTATY DLA RODZICÓW

 

Proponowane tematy szkoleń:

  • Matka polka – jesteś matką roku niezależnie od tego, jak często włączasz piekarnik – zajęcia warsztatowe dla młodych i starszych mam, które w drodze do perfekcyjnego macierzyństwa chciałyby lepiej poznać siebie, swoje motywacje i dążenia. Tutaj znajdziesz chwilę wytchnienia i nauczysz się pamiętać o sobie. Warsztaty 3 godz. 10-15 osób.
  • Nie denerwuj mnie, bo dostanę zawału! Warsztaty na temat radzenia sobie z trudnymi emocjami (nie tylko swoimi) – Zajęcia poświęcone sposobom radzenia sobie w sytuacjach napięcia i w konfliktach. Zapraszamy szczególnie tych rodziców, których dzieci często reagują złością i trudnym zachowaniem. Warsztaty 3 godz. 10-15 osób.
  • Jak rozmawiać z nastolatkiem? – spotkanie na temat wsparcia dziecka w okresie dojrzewania i nauce komunikacji z nastolatkiem. Nauczymy się jak wyjść poza ograniczenia „trudnego wieku” i pomóc dziecku bezpiecznie wejść w dorosłość Warsztaty 3 godz. 10-15 osób.
  • Relacja równowagi w rodzeństwie – zajęcia dla rodziców, którzy poszukują sposób na wychowanie swoich dzieci w równowadze i harmonii. Codzienne życie rodziny często obfituje w bratersko siostrzane konflikty i urazy. Nauczymy się pielęgnować relacje między rodzeństwem tak, by służyły ich rozwojowi i życiu w zgodzie całej rodziny. Warsztaty 3 godz. 10-15 osób.
 

Pozostałe tematy szkoleń:

  • Rozwód i rozwój. Wsparcie dziecka w sytuacji rozstania rodziców – zajęcia warsztatowe skoncentrowane wokół sytuacji dziecka w chwili rozstania rodziców. Spotkanie ma charakter psychoedukacyjny. Rodzice i opiekunowie dowiedzą się na nim, jak rozmawiać o zmianach w życiu dziecka i przygotować je na nową sytuację rodzinną. Warsztaty 3 godz. 10-15 osób.
  • Samotny rodzic. Jak samotnie wychować dziecko? – spotkanie dla tych rodziców i opiekunów, którzy z różnych powodów podejmują się wychować dzieci samodzielnie, bez pomocy partnera. Komplet wskazówek, jak radzić sobie w kryzysowych sytuacjach. Warsztaty 3 godz. 10-15 osób.
  • Nowa relacja – spotkanie dla przygotowujących się do roli rodziców. Zapraszamy pary spodziewające się dziecka. W warsztacie może uczestniczyć tylko jedna osoba z pary. Na spotkaniu, przyszli rodzice otrzymają sporą dawkę wiedzy z psychologii rozwojowej oraz zestaw praktycznych wskazówek, jak być dobrym rodzicem już od pierwszych dni życia dziecka. Warsztaty 3 godz. 10-15 osób.
 

SZKOŁA DLA RODZICÓW

Cykl spotkań poświęconych odpowiedzialnemu i zdrowemu rodzicielstwo. 7 spotkań warsztatów po 3 godz., podczas których rodzice dowiedzą się, jak mądrze i zdrowo wychować swoje dziecko. Tematy warsztatów obejmują kompleksowo takie zagadnienia jak: komunikacja z dzieckiem, stawianie dziecku granic, radzenie sobie z trudnymi emocjami dziecka, branie odpowiedzialności za swoje działania, stosowanie nagród i konsekwencji, motywowanie dziecka, uczenie samodzielności, praca ze złością i strachem.

Zajęcia dedykowane wszystkim rodzicom, którzy chcieliby aktywnie uczestniczyć w procesie rozwoju dziecka. 10-15 osób.

Pozostałe filary Relacji

Nasza działalność opiera się na budowaniu i wzmacnianiu relacji w pięciu obszarach: ze sobą (Moja RelacJa), w rodzinie, w edukacji, w biznesie i w pracy psychologiczno-pedagogicznej (RelacJa dla profesjonalistów)

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
BLOG RELACJI

Chciałbyś wiedzieć, co aktualnie słychać w Relacji? Zapraszamy na nasz blog.

Pracownia Psychologiczna Relacja. All Rights Reserved. 2021.